Încă o victorie pentru “studenți”. “U” Cluj – Industria Galda de Jos 2-0

10 feb. 2018 14:00:00
Echipa noastră a trecut de colega de serie din Galda de Jos și a obținut a patra victorie în “amicalele” iernii. Cele două formații s-au reîntâlnit, astăzi, la Cluj, după ce în urmă cu două luni, în deplasare, “Șepcile roșii” au câștigat clar duelul din campionat (3-0). A fost o primă repriză controlată de Universitatea, în care, pe rând, Manu, Hațiegan, Florescu, Micaș și Goga și-au creat ocazii bune, dar încheiată cu scor “alb”.  Golurile au venit, însă, în partea a doua. Primul a purtat semnătura lui Florescu, mijlocașul deschizând scorul cu o reluare simplă, din careu. Folosit după pauză, Lemnaru a intrat perfect în meci, a majorat avantajul și tot el a ratat alte două șanse importante în finalul partidei.  “U” e neînvinsă după cinci “amicale”, singurul pas greșit fiind remiza cu Metalurgistul Cugir, de miercuri (4-4).  Marți, la ora 13:00, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu” va sosi Luceafărul Oradea (locul 15 în liga secundă).  Antrenorul Adrian Falub a trimis în teren următoarele formații:  Prima repriză: Albuț - Chiş, Abrudan, Cordoş, Manu - Giurgiu, Micaş - Hațiegan, Florescu, Goga – Ene. A mai jucat: Azbague Repriza a doua: Albuț - Takacs, Onicaş, Telcean, Azbague - Saroşi, Florescu - Hațiegan, Greu, Ursu – Lemnaru. A mai jucat: Micaș, Văsălie Foto: cjsport.ro