Liga Elitelor U17. Succes categoric cu 4-0 în duelul cu CFR

12 sept. 2021 21:47:07

După victoria juniorilor U19, ziua derby-urilor cu CFR a fost continuată de băieții conduși de Călin Sălăgean. Echipa U17 a Universității Cluj a trecut cu 4-0 de CFR și devine liderul Serie de Vest în Liga Elitelor.

Încă din primele minute, cursul jocului a continuat în nota partidei colegilor mai mari, cu ”U” în atac și cu ocaziile mai importante. Primul gol a venit rapid, Matei Moraru fiind cel care a deschis scorul. Alin Ferenți a dublat avantajul de la 11 metri. Cosmin Larionesi a înscris înainte de pauză și a stabilit scorul pauzei, 3-0 pentru ”U”. Carlos Espinoza a închis tabela după pauză, iar ”U” trece pe primul loc în clasamentul Seriei de Vest din Liga Elitelor, peste FK Csíkszereda, formație ce a pierdut cu 1-0 pe terenul celor de la LPS Bihorul Oradea.

Echipa de start: Patrick Kis, Alex Fărăgău, George Bălan, Darius Fălcușan, Cosmin Ilieș, Cosmin Larionesi, Darius Nistor, Alin Ferenți, Raul Nistor, Matei Moraru, Dargoș Măcinică,

Rezerve; Dragoș Enache, Răzvan Resteșan, Ruben Bodea, Mario Savu, Carlos Espinoza, Nacris Lazăr, Codruț Rotund.