România U19. Albert Hofman titular în victoria cu Croația

26 mar. 2022 15:28:50

Cu Albert Hofman în teren în prima repriză, România U19 a trecut de Croația și este aproape de calificarea la EURO 2022 din Slovacia.

Golgheterul Universității a fost titular în partida de astăzi împotriva Croației, jucând până la pauză. Chirițoiu a deschis scorul în minutul 10, croații egalând în minutul 28. Victoria „micilor tricolori” a fost adusă de Ilie, care a transformat în minutul 73 o lovitură de la 11 metri.

În prima etapă a Turului de Elită care are loc în Croația, România U19 a trecut cu 5-1 de Georgia. În acel joc, Albert Hofman a fost introdus pe teren în minutul 66.

Pentru reprezentativa noastră urmează duelul decisiv cu Islanda, meci programat pentru data de 29 martie (ora 13:00).