Victorie în meciul-test cu juniorii U19

25 iun. 2021 14:23:14

„Studenții” au început seria partidelor de pregătire cu un meci „în familie” cu juniorii U19. Echipa mare a Universității Cluj s-a impus cu 3-1, golurile fiind înscrise de Albert Hofman, Cosmin Meșter și Marius Ciobanu.

Testul de astăzi a oferit șansa tuturor jucătorilor de a se reacomoda la efort, iar antrenorul Erik Lincar a avut oportunitatea de a urmări atât noile achiziții din această vară, cât și juniorii ce se antrenează cu prima echipă.

După o primă repriză fără gol, elevii conduși de Călin Sălăgean au deschis scorul în minutele de început ale reprizei secunde. Albert Hofman a înscris primul gol pentru echipa de seniori cu o deviere la un corner. Cosmin Meșter a marcat al doilea gol, tabela fiind închisă de Marius Ciobanu la scorul de 3-1.

Echipa trimisă în teren de Erik Lincar în prima parte: Andrei Gorcea, Tudor Telcean, Denis Ispas, Carol Taub, Nicolae Pîrvulescu, Alin Văsălie, Victor Dican, Daniel Novac, Andrei Blejdea, Vlad Morar, Albert Voinea.

Jucătorii ce au evoluat în a doua repriză: Alex Bledea, Laurențiu Rus, Costinel Gugu, Andrei Răuță, Florinel Mitrea, Rareș Scocîlcă, Cosmin Meșter, Septimiu Kolbasz, Marius Ciobanu, Albert Hofman, Dragoș Tescan ( Alex Fărăgău din minutul 52).

Pentru „șepcile roșii” urmează un meci de pregătire pe terenul celor de la Unirea Dej. Partida se va disputa pe data de 3 iulie începând cu ora 11:00.