22 noiembrie 2020 12:53

Liga Elitelor. Juniorii U17 coboară pe locul 5

Liga Elitelor. Juniorii U17 coboară pe locul 5

Micii „studenți” de la U17 au suferit al doilea eșec în acest sezon din Liga Elitelor. FC Universitatea Cluj a cedat pe terenul celor de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, scorul final al întâlnirii de sâmbătă fiind 6-2.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul, însă ”U” a forțat rapid egalarea. Raul Nistor a egalat de la punctul cu var, iar Cătălin Resteșan a întors scorul, după ce Rațiu i-a oferit o centrare ce l-a lăsat singur cu portarul advers. Pănă la pauză, gazdele au punctat de două ori. Pe parcursul celui de-al doilea act, Kis a mai fost învins de trei ori, scorul final al meciului fiind 6-2 pentru AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Acest rezultat o coboară pe ”U” în clasament. FC Universitatea Cluj ocupă poziția a cincea, cu un total de 17 puncte. Liderul UTA Arad, care a disputat un meci mai puțin, are 21 de puncte.

Marcatori: Raul Nistor, Cătălin Resteșan.

Echipa de start: Patrik Kis, Andrei Oargă, George Bălan, Raul Mureșan, Raul Rațiu, Raul Felecan, Tudor Neamțiu, Daniel Todoran, Raul Nistor, Alin Ferenți, Cătălin Resteșan.

Rezerve: Manuel Țăranu, Darius Nistor, Radu Pop, Alexandru Fărăgău, Marc Fodorean, Gabriel Mureșan.

Clasament

1. UTA Arad – 8 meciuri – 21p - 31:3

2. ASU Politehnica Timișoara – 9 meciuri – 21p – 20:9

3. Universitatea Craiova – 9 meciuri – 20p – 30:7

4. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc– 8 meciuri – 18p – 27:13

5. FC Universitatea Cluj – 9 meciuri – 17p – 28:15

Sursa foto: Pál Zoltán

Pregătește-te de meci!
product_details
product_details
product_details
Echipament fotbal