Încă trei juniori și-au prelungit contractele cu ”U”

Încă trei juniori și-au prelungit contractele cu ”U”

29 dec. 2023 17:02:45

Alex Fărăgău, Patrik Kis și Cosmin Larionesi și-au prelungit înțelegerea cu ”U” până în 2029!

Alex Fărăgău

Crescut de ”U”, fundașul dreapta în vârstă de 18 ani a debutat pentru echipa mare în duelul cu CSM Alexandria din sezonul trecut al Cupei României.

 În prezent, Alex Fărăgău evoluează sub formă de împrumut la CSM Ceahlăul Piatra Neamț. A bifat șapte partide în liga secundă și două meciuri în Cupa României în prima parte a acestui sezon.

Patrik Kis

Portarul în vârstă de 18 ani a jucat pentru toate grupele de juniori ale clubului nostru. În acest sezon, Patrik apără poarta celor de la ACS Târgu Mureș, formație aflată pe locul 5 în seria a noua din Liga a III-a.

Cosmin Larionesi

Tânărul mijlocaș în vârstă de 18 ani a ajuns în academia clubului nostru la începutul sezonului 2021/2022.  În sezonul actual, Larionesi face parte din lotul celor de la Gloria Bistrița, formație care ocupă prima poziție în clasamentul seriei a noua din Liga a III-a.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii