„Studenții” se reunesc astăzi. Urmează un cantonament în Antalya cu trei partide de verificare

„Studenții” se reunesc astăzi. Urmează un cantonament în Antalya cu trei partide de verificare

3 ian. 2023 09:02:30

După două săptămâni de vacanță, „studenții” se întorc la treabă astăzi, când este programat și primul antrenament din noul an. Înainte de reluarea campionatului, jucătorii Universității Cluj se vor pregăti în cadrul unui cantonament în Turcia.

Plecarea spre Antalya va avea loc pe 4 ianuarie, iar echipa noastră va rămâne în Turcia până pe 14 ianuarie. Hotelul Kamelya Collection Fulya din Side (Antalya) va fi casa „bianconeri-lor” pentru cele zece zile ale stagiului de pregătire extern.

În această perioadă sunt programate trei jocuri de pregătire.

  • ”U” vs FK Zurich (locul 10 în prima ligă din Elveția) – 07.01.2023, ora 13:30 (12:30 ora României)
  • ”U” vs Debrecen (locul 7 în prima ligă din Ungaria) – 10.01.2023, ora 17:00 (16:00 ora României)
  • ”U” vs Schaffhausen (locul 8 în liga a doua din Elveția) – 13.01.2023, ora 17:00 (16:00 ora României)

În prima etapă din acest an, echipa noastră primește vizita celor de la FC Voluntari. Partida este programată pentru data de 20 ianuarie, de la ora 17.00.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii