Acreditări media pentru sezonul 2024/2025

Acreditări media pentru sezonul 2024/2025

4 iul. 2024 14:15:25

FC Universitatea Cluj începe de astăzi procesul de acreditare pentru jurnaliștii și foto-reporterii care doresc să participe la meciurile oficiale jucate de echipa noastră pe teren propriu în sezonul 2024/2025.

Instituțiile media și jurnaliștii independenți care doresc să se acrediteze pentru noul sezon trebuie să trimită o solicitare pe adresa de e-mail presa@fcuniversitateacluj.ro care să conțină obligatoriu:

•           prenumele și numele

•           zona în care se dorește acreditarea (masa presei/foto)

•           copia după legitimația de presă

•           o fotografie tip portret

•           număr de telefon

•           adresa de email

Acreditările eliberate pentru sezonul 2024/2025 vor fi valabile atât pentru meciurile de pe teren propriu din Superliga, cât și pentru partidele din Cupa României, dar și la competițiile de juniori.

Procesul de acreditare se va încheia în data de 8 iulie 2024, ora 16.00, iar solicitările trimise după termenul menționat nu vor fi luate în calcul.

Acreditările sunt nominale și asigură accesul doar pentru persoana care a solicitat acreditarea și a cărei cereri a fost aprobată de către clubul nostru. De asemenea, în cazul pierderii acreditării, clubul trebuie informat imediat de către jurnalist la adresa de e-mail presa@fcuniversitateacluj.ro. În cazul în care titularul acreditării își va înceta activitatea la instituția pentru care activa în momentul în care a fost emisă acreditarea, acest aspect trebuie semnalat de către instituția de presă la adresa de e-mail presa@fcuniversitateacluj.ro.

Dorim să reamintim faptul că instituțiile care dețin drepturile de televizare sunt singurele avizate pentru a înregistra imagini în mișcare pe durata meciurilor. Jurnaliștii acreditați pot înregistra materiale video în timpul evenimentelor sportive doar la conferințele de presă și zonele mixte organizate la finalul partidelor.

Clubul FC Universitatea Cluj își rezervă dreptul de a anula acreditările media atunci când se constată o încălcare a regulilor sau indicațiilor reprezentanților clubului.

Postat în Fotbal Stiri Homepage Posts De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii