Antonio Suciu va evolua în alb și negru până în 2030

Antonio Suciu va evolua în alb și negru până în 2030

18 iun. 2024 12:40:05

Antonio Suciu, juniorul care a făcut pasul spre prima echipă pe finalul sezonului trecut, a semnat prelungirea contractului cu ”U”. Mijlocașul în vârstă de 18 ani va îmbrăca tricoul echipei noastre până în 2030.

Originar din Baia Mare, Antonio Suciu a ajuns în academia clubului nostru în 2021. S-a remarcat în ultimele două sezoane la nivel de juniori, câștigând Liga Elitelor U17 și Supercupa Elitelor U17 în sezonul 2022/2023.

Tânărul mijlocaș a reușit o prestație de excepție în finala Cupei de Tineret cu Farul Constanța de la finalul sezonului trecut. Suciu a marcat golul victoriei pe „Municipalul” din Sibiu și a fost desemnat cel mai bun jucător al finalei.

La câteva zile de la câștigarea Cupei de Tineret a urmat debutul în prima echipă, care a venit în semifinala barajului pentru Conference League cu Oțelul Galați.

Sezonul 2023/2024 s-a încheiat cu o convocare în premieră la echipa națională. Acesta a evoluat pentru România U18 în dubla amicală cu Bulgaria.

Îi dorim cât mai multe clipe frumoase în tricoul Universității Cluj!

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri Homepage Posts De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii