Campania De la „studenți”, cărți pentru elevi a ajuns la final

Campania De la „studenți”, cărți pentru elevi a ajuns la final

6 oct. 2023 17:35:06
Campania „De la studenți, cărți pentru elevi” organizată de Sepcile rosii a ajuns astăzi la final!

Cele peste 1000 de cărți strânse la partida echipei noastre cu Universitatea Craiova, de asemenea la meciurile echipelor de handbal și de rugby își vor găsi locul în bibliotecile școlare din comuna Cojocna.

După antrenamentul de azi, căpitanii noștri Alex Chipciu și Dan Nistor le-au făcut o vizită supriză copiilor din Cojocna care se vor bucura de cărțile colectate. Micuții i-au întâmpinat cu multă energie și entuziasm pe băieți, iar în schimb au fost răsplătiți cu o sesiune de poze și autografe.

Ulterori, copiii au participat la diverse jocuri mobile și ștafete sportive cu elemente de fotbal.

FC Universitatea Cluj și-a dorit să desfășoare astfel de activități pentru promovarea unui mod sănătos de viață și a fotbalului ca instrument social. La baza acestor actiuni stă scopul clubului nostru de a promova un sport ce oferă oportunități sociale, un mediu sigur de participare socială și incluziune în societate, valori educaționale și sportive, fiind de asemenea o modalitate de dezvoltare personală.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii