Cedăm în fața lui FC Zurich primul joc amical al iernii

Cedăm în fața lui FC Zurich primul joc amical al iernii

7 ian. 2023 19:33:50

”U” a disputat primul joc de pregătire în cantonamentul din Turcia în cursul zilei de sâmbătă, 7 ianuarie, adversarul echipei noastre fiind FC Zurich. Elvețienii s-au impus cu 3-1.

Ioan Ovidiu Sabău i-a trimis în prima parte pe teren pe Iliev (în poartă), Vlădoiu, Miron, Ispas, Ilie, Briceag, Pires, Simion, Chipciu, Thiam și Stoica.

Elvețienii au deschis scorul în minutul 42 și au intrat cu 1-0 la pauză.

Pentru repriza secundă și-au făcut loc pe teren Gorcea (în poartă), Oancea, Pițian, Ilie, Nowak, Bic, Remacle, Horșia, Haită, Fulop și Bălan.

Golul echipei noastre a venit din partea lui Bălan în minutul 72, reușind să reducă din diferență la 2-1. În cele din urmă s-a încheiat cu 3-1 în favoarea oponenților printr-un nou gol venit pe finalul reprizei.

„Studenții” continuă pregătirea în Turcia, iar următorul adversar o să fie DVSC Debrecen pe 10 ianuarie.

Postat în Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii