Debut perfect în “amicale”.  “U” Cluj – Sticla Arieșul Turda 7-0

27 ian. 2018 14:00:00
“Studenții” au început seria meciurilor amicale cu o victorie clară în fața liderului din Liga a 4-a. Hațiegan (19) și Manu (22), ultimul cu un șut în forță din banda stângă, au stabilit scorul primei reprize, una pe care băieții noștri au avut-o la discreție. Adrian Falub a schimbat întreaga echipă într-o repriză secundă care, pe lângă o ploaie de goluri, a adus un episod inedit: sărbătoritul zilei, Mihai Onicaș, a fost eliminat de “centralul” Horațiu Feșnic după o intrare dură la un adversar, iar locul său a fost luat de “secundul” Marius Suller având în vedere că jucătorii care au evoluat în prima repriză erau deja la vestiarele de la Cluj Arena. Jocul a curs la o singură poartă. Hordouan a majorat diferența (64), iar până la final Greu (72, 87) și Ene (73, 82) și-au trecut în cont câte o “dublă”. Ultimul, aflat la debutul în tricoul alb-negru, a reușit să marcheze golul meciului, trimițând în plasă, cu călcâiul, pentru 6-0, înainte ca Greu să stabilească scorul final.  Miercuri, la ora 16:30, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu” va sosi Unirea Alba Iulia.  “U” (prima repriză): Dinu – Takacs, Abrudan, Cordoș, Manu – Saroși, Miholca – Hațiegan, Goga, Salcău – Lemnaru.  A mai jucat: Văsălie “U” (repriza secundă): Gorcea – Chiș, Onicaș, Telcean, Potcoavă – Florescu, Micaș – Hordouan, Greu, Ursu – Ene Foto: cjsport.ro