Decarul echipei de tineret continua la ”U” până în 2030

Decarul echipei de tineret continua la ”U” până în 2030

29 iun. 2024 19:23:41

FC Universitatea Cluj continuă să își consolideze viitorul. Decarul echipei de tineret din ultimul sezon, Luca Nagy a semnat un nou angajament cu echipa noastră până în 2030.

Mijlocașul în vârstă de 18 ani a fost jucătorul finalei Ligii Elitelor U17 din sezonul 2022/2023, când ”U” a câștigat competiția după un ultim act cu CSA Steaua, în care echipa noastră s-a impus la lovituri de departajare. Al doilea trofeu câștigat ca junior a fost Supercupa Elitelor U17 în același sezon. La finalul sezonului 2023/2024, Nagy a câștigat Cupa de Tineret alături de ”U” la Sibiu, după finala cu Farul Constanța câștigată cu 2-1.

Acesta are și o convocare în tricoul naționalei U18 a României, făcând parte din lot la o dublă amicală cu Republica Moldova.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri Homepage Posts De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii