Dorinel Oancea continuă la ”U”

Dorinel Oancea continuă la ”U”

30 mai 2024 10:14:41

Clubul nostru a ajuns, astăzi, la o înțelegere privind prelungirea contractului cu Dorinel Oancea. Acesta va evolua pentru ”U” pentru cel puțin încă un sezon.

Dorinel Oancea a ajuns la FC Universitatea Cluj la mijlocul sezonului 2022/2023, debutând oficial pe 20 ianuarie 2023 într-o victorie cu FC Volutnari.

Fundașul dreapta în vârstă de 27 de ani a evoluat în 47 de partide pentru ”U” în toate competițiile, marcând primul gol în tricoul echipei noastre în partida cu Dinamo din penultima etapă a play-out-ului Superligii.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii