Egal în ultimul joc din Cipru. “U” – FK Liepaja 1-1

7 feb. 2020 14:00:00
Universitatea Cluj a disputat joi, 6 februarie, ultimul meci amical din seria de patru programate în cantonamentul din Cipru.   Elevii lui Adrian Falub au bifat un egal cu FK Liepaja, echipă ce ocupă poziția a șasea în clasamentul la zi din prima ligă a Letoniei.   Adversarii „studenților” au deschis scorul după aproximativ 20 de minute trecute din joc, prin Friday. “U” s-a aflat în căutarea golului egalizator, iar după pauză toate eforturile ofensive s-au concretizat prin reușita lui Dican, mijlocașul nostru defensiv marcând în minutul 74 pentru 1-1.   „U”: Gorcea – Inacio, Telcean, Mureșan, Neciu – Barbu, Dican – Ștefănescu, Goga, Mailat – Gavra. Au mai intrat: Florescu, Taub, Penescu, Coman.   Rezultatele meciurilor disputate de Universitatea Cluj în Cipru:   “U” - Futbola Klubs RFS 4-2 (29 ianuarie)   “U” – FC Ararat Armenia 1-3 (2 februarie)   “U” – Ermis Aradippou 2-2 (4 februarie)   “U” – FK Liepaja 1-1 (6 februarie) |full_html|Universitatea Cluj a disputat joi, 6 februarie, ultimul meci amical din seria de patru programate în cantonamentul din Cipru.   Elevii lui Adrian Falub au bifat un egal cu FK Liepaja, echipă ce ocupă poziția a șasea în clasamentul la zi din prima ligă a Letoniei.   Adversarii „studenților” au deschis scorul după aproximativ 20 de minute trecute din joc, prin Friday. “U” s-a aflat în căutarea golului egalizator, iar după pauză toate eforturile ofensive s-au concretizat prin reușita lui Dican, mijlocașul nostru defensiv marcând în minutul 74 pentru 1-1.   „U”: Gorcea – Inacio, Telcean, Mureșan, Neciu – Barbu, Dican – Ștefănescu, Goga, Mailat – Gavra. Au mai intrat: Florescu, Taub, Penescu, Coman.   Rezultatele meciurilor disputate de Universitatea Cluj în Cipru:   “U” - Futbola Klubs RFS 4-2 (29 ianuarie)   “U” – FC Ararat Armenia 1-3 (2 februarie)   “U” – Ermis Aradippou 2-2 (4 februarie)   “U” – FK Liepaja 1-1 (6 februarie)