FC Universității Cluj va îmbrăca echipament Adidas furnizat de R-GOL în următoarele trei sezoane

FC Universității Cluj va îmbrăca echipament Adidas furnizat de R-GOL în următoarele trei sezoane

3 mai 2023 20:36:57

FC Universitatea Cluj anunţă prelungirea colaborării cu R-GOL, începută în 2019. Clubul nostru va îmbrăca și în următoarele trei sezoane echipamentul sportiv Adidas furnizat de sponsorul tehnic din Polonia.

Parteneriatul dintre Adidas și „Șepcile roșii” a fost intermediat de compania R-GOL, reprezentată în România de fostul fotbalist al Universității Cluj, Adrian Borza.

"Este o onoare pentru compania noastră să continuăm colaborarea cu Universitatea Cluj, un club cu o tradiție îndelungată și cu o bază de suporteri atât de loială culorilor alb-negre. Acest  parteneriat durează deja de câțiva ani și ne dorim să avem parte de cât mai multe momente frumoase alături de cel mai iubit club din Ardeal", a declarat Adrian Borza, reprezentantul R-GOL în România, cu ocazia semnării parteneriatului.

“Avem bucuria să anunțăm astăzi continuarea parteneriatului cu R-GOL, în calitate de sponsor tehnic al clubului nostru, și, prin intermediul acestuia, cu Adidas, cel mai mare producător european de echipament sportiv.

Împreună am reușit să aducem “U” acolo unde îi este locul, în Superliga, și le multumesc partenerilor noștri din Polonia și Germania pentru angajamentul de a merge mai departe împreuna pe acest drum.

Astfel, FC Universitatea Cluj va îmbrăca în urmatoarele trei sezoane echipamentul produs de Adidas.

Pregătim pentru suporteri și cateva surprize plăcute cu ajutorul R-GOL și Adidas, pe care le vom dezvălui la momentul oportun”, a declarat Mihai Moga, Brand Manager și Head of Marketing la FC Universitatea Cluj.

Despre R.GOL

Cu 22 de ani de experiență în domeniu, R-GOL este cel mai mare furnizor de echipament sportiv din Polonia, prezent în 10 țări prin intermediul magazinului online r-gol.com, în a cărui ofertă se regăsesc peste 10.000 de produse.

R-GOL are opt magazine deschise în Polonia, unul în Slovacia și unul în curs de deschidere la București. De asemenea, R-GOL se poate mândri cu cel mai mare magazin dedicat fotbalului din Europa de Est și al doilea ca mărime din Europa.

Gama foarte variată de echipamente sportive, deservirea profesională și prețurile atractive au făcut ca R-GOL să fie opțiunea nr. 1 de shopping pentru zeci de mii de pasionați ai fotbalului din Europa.

Despre Adidas

Adidas este cel mai mare producător de echipamente sportive la nivel european și al doilea cel mai mare producător la nivel mondial. Compania germană este sponsorul oficial al celor mai importante turnee de fotbal din lume, Cupa Mondială FIFA, Liga Campionilor UEFA și UEFA EURO.

De asemenea, Adidas este partenerul tehnic al unora dintre cele mai mari cluburi, printre care Real Madrid, FC Bayern Munchen, Manchester United sau Juventus. Echipamentul Adidas este îmbrăcat și de echipele naționale ale Germaniei, Spaniei, Italiei și Argentinei, campioana mondială din 2022.

 

Postat în Fotbal Stiri Homepage Posts De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii