FC Universitatea Cluj și Superbet, un parteneriat pentru performanță

FC Universitatea Cluj și Superbet, un parteneriat pentru performanță

27 aug. 2020 23:23:44

Clubul nostru și noul partener principal, Superbet, au lansat astăzi, în cadrul unui eveniment festiv organizat pe Cluj Arena, o colaborare ce se va întinde pe o perioadă de trei ani. Prin acest parteneriat, FC Universitatea Cluj și Superbet vor lucra împreună pentru a crea performanță, pentru a pune bazele unui viitor solid și pentru a readuce echipa în Liga 1.

Ramona Corobian (Senior Regional Manager Superbet) a declarat: „Suntem extrem de onorați că ne aflăm astăzi aici, la acest eveniment. Suntem aici pentru a susține ”U” Cluj să ajungă în top, acolo unde este locul acestei frumoase echipe. Ne dorim performanță, ne dorim ca acest club să ajungă în Liga 1 și suntem foarte încrezători că vom avea meciuri foarte interesante la Cluj. Poate că întrebați de ce ”U” Cluj și de ce Superbet. Răspunsul este foarte simplu. ”U” deoarece această echipă face tradiție și fotbal aici, la Cluj, iar Superbet este unul dintre principalii susținători ai fotbalului românesc, iar de astăzi vom fi susținători ai fotbalului local de aici. Vrem să continuăm și să susținem în continuare tot fotbalul românesc și tot sportul românesc. Totodată ne dorim ca și suporterii să poată reveni în tribune, pentru că întreaga familie ”U” Cluj, din care facem parte, are nevoie sprijinul lor.”

Directorul general al FC Universitatea Cluj, Daniel Stanciu, crede că acest parteneriat va ajuta clubul să se dezvolte: „Suntem fericiți de acest parteneriat. Știți foarte bine, Superbet este cea mai importantă companie de betting din România. Ei au fost alături de ”U” din primul moment și cu siguranță va fi zi de zi, lună de lună în această perioadă de trei ani. Sunt discuții și propuneri și bineînțeles proiecte pe care le vom implementa împreună pe toată perioada contractului. Ne dorim să fim mai buni, ne dorim să învățăm alături de Superbet și nu numai. Pe această ocazie vreau să le mulțumesc celor de la Superbet pentru acest parteneriat, care ne ajută foarte mult din toate punctele de vedere, cum ar fi cel financiar sau ca imagine. Vreau să le mulțumesc și celorlalți puternici parteneri, care au fost, sunt și vor rămâne cu siguranță alături de noi. Împreună, așa cum se observă pe tricourile jucătorilor, suntem echipa cu cei mai importanți sponsori din România la această oră. Asta ne obligă pe noi, administrativ și sportiv, să ducem FC Universitatea Cluj acolo unde își dorește toată lumea.”

Prezentarea lotului

În cadrul evenimentului, a fost prezentat și lotul echipei noastre pentru noul sezon, acesta fiind format din:

• Portari: Vlad Muțiu, Andrei Gorcea, Cosmin Vâtcă, Patrik Kis

• Fundași: Inacio Miguel, Laurențiu Rus, Ionuț Ilieș, Srdjan Luchin, Răzvan Horj, Răzvan Pașcalău, Andrei Mureșan, Gabriel Tamaș, Tudor Telcean, Robert Neciu, Carol Taub

• Mijlocași: Victor Dican, Mihai Dolghi, Denis Mânărean, Cosmin Meșter, Matei Moraru, Alexandru Negrean, Daniel Novac, Nicolae Pîrvulescu, Alexandru Pop, Cătălin Ștefănescu, Alin Văsălie, Sergio Ribeiro, Idan Golan, Bogdan Barbu, Ioan Filip

• Atacanți, Matias Roskopf, Dorin Goga, Cristian Gavra

Noul jucător al Universității, Ioan Filip, surpriza serii

Transferul noului jucător al Universități, Ioan Filip, a fost anunțat în cadrul evenimentului de lansare a parteneriatului dintre clubul nostru și noul partener oficial, Superbet.

Fost campion al României alături de Oțelul Galați și Viitorul Constanța, mijlocașul este entuziasmat de acestă nouă provocare: „Am ales ”U” Cluj pentru proiect, acela de a promova și de a face o echipă competitivă, pentru Daniel Stanciu ,stiu cât de bun e si că vrea performanță și sper să reușim să ducem ”U” in Liga 1. Obiectivele mele sunt acelea de a juca cât mai mult, de a crește nivelul atât la antrenamente, cât și la meciuri. Suporterii să fie alături de noi, pentru că doar împreuna putem reuși” a spus Ioan Filip.

Postat în Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii