FC Universitatea Cluj și Terapia continuă parteneriatul pentru performanță

FC Universitatea Cluj și Terapia continuă parteneriatul pentru performanță

19 nov. 2020 08:14:00

Parteneriatul dintre FC Universitatea Cluj și Terapia - o companie SUN PHARMA continuă și în sezonul 2020-2021. Prin această colaborare, începută anul trecut, Terapia va sprijini clubul nostru în atingerea obiectivelor sportive și sociale pe care și le-a propus la începutul sezonului.

Acest parteneriat, ca și celelalte semnate până acum de FC Universitatea Cluj cu companii românești puternice, arată că mediul local de business investește în continuare în proiecte sportive serioase și sustenabile.

“FC Universitatea Cluj și Terapia SA sunt două dintre cele mai longevive brand-uri ale orașului Cluj-Napoca – FC Universitatea Cluj este cu doi ani mai în vârstă decât Terapia SA – astfel încât este normal să ne sprijinim atât la bine, cât și la greu, pentru a rămâne în elita domeniilor din care facem parte.

În anul centenarului companiei noastre, 2021, Terapia SA este onorată să continue să sprijine emblema fotbalului clujean pentru a-și atinge obiectivele sportive pe care și le-a propus și pentru a rămâne un model pentru generațiile tinere”, a declarat Dr. Dragoș Damian, CEO Terapia.

“Acest parteneriat între două puternice branduri românești, Terapia și FC Universitatea Cluj, demonstrează pe de o parte angajamentul celui mai mare producător român de medicamente față de principiul “sănătate prin sport”, dar și față de comunitatea locală, iar pe de altă parte permite clubului nostru să își continue procesul de consolidare ca organizație și să investească mai departe în fotbalul de performanță, dar și în Academia "U" Cluj. Îi mulțumesc domnului Dragoș Damian și îi doresc succes atât pe plan local, ca CEO Terapia, cât și în noua poziție din cadrul companiei, aceea de Director Regional pentru Europa de Est si Rusia”, a declarat Mihai Moga, Brand Manager FC Universitatea Cluj.

Terapia - o companie SUN PHARMA, este cel mai mare producător de medicamente din România. Din luna martie 2015, a devenit parte a Sun Pharma, o organizație bazată pe cercetare și dezvoltare care reunește 42 de situri de producție, în care se fabrică peste 2.000 de medicamente inovative, generice și OTC ce sunt distribuite în peste 100 de țări, prin implicarea a mai mult de 32.000 de angajați la nivel global.

Postat în Fotbal Evenimente Stiri De:
ShopManager U Cluj

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii