Investim în viitor. Patru juniori au semnat contracte cu “U”!

Investim în viitor. Patru juniori au semnat contracte cu “U”!

10 ian. 2020 14:00:00
Patru dintre cei mai talentați juniori formați de clubul nostru, portarul Andrei Gorcea, fundașii Tudor Telcean și Tudor Vomir, alături de atacantul Mihai Forna, au semnat angajamente de jucători profesioniști cu Universitatea Cluj. FC Universitatea Cluj duce, astfel, tradiția mai departe și dovedește că pune accentul pe creșterea jucătorilor produși în propria academie. Întors acasă în urmă cu doi ani, după o experiență la Centrul Național de Excelență din Târgu-Mureș, Andrei Gorcea este unul dintre goalkeeperii de mare perspectivă ai lui “U”. O demonstrează cele exact 900 de minute bifate în actuala ediție a Ligii Elitelor Under 19, coroborate cu evoluțiile sigure din timpul meciurilor, dar și convocările la lotul național sosite pe numele său. Asemeni coechipierului său din centrul defensivei, Tudor Telcean, un alt jucător care a strâns prezențe în tricoul echipei naționale a României (categoria 2001), Andi a debutat deja alături de seniorii Universității Cluj. Alți tineri cu care ne mândrim sunt Tudor Vomir respectiv Mihai Forna. Cu un fizic extrem de impozant pentru vârsta sa (1,91 m), Tudor a făcut și el joncțiunea cu echipa națională, în timp ce Mihai este golgheterul lui “U” în noua ediție a Ligii Elitelor, cu nu mai puțin de 17 reușite! Felicitări, tuturor! Să ne bucurăm împreună de cât mai multe succese în alb și negru!   |full_html|Patru dintre cei mai talentați juniori formați de clubul nostru, portarul Andrei Gorcea, fundașii Tudor Telcean și Tudor Vomir, alături de atacantul Mihai Forna, au semnat angajamente de jucători profesioniști cu Universitatea Cluj. FC Universitatea Cluj duce, astfel, tradiția mai departe și dovedește că pune accentul pe creșterea jucătorilor produși în propria academie. Întors acasă în urmă cu doi ani, după o experiență la Centrul Național de Excelență din Târgu-Mureș, Andrei Gorcea este unul dintre goalkeeperii de mare perspectivă ai lui “U”. O demonstrează cele exact 900 de minute bifate în actuala ediție a Ligii Elitelor Under 19, coroborate cu evoluțiile sigure din timpul meciurilor, dar și convocările la lotul național sosite pe numele său. Asemeni coechipierului său din centrul defensivei, Tudor Telcean, un alt jucător care a strâns prezențe în tricoul echipei naționale a României (categoria 2001), Andi a debutat deja alături de seniorii Universității Cluj. Alți tineri cu care ne mândrim sunt Tudor Vomir respectiv Mihai Forna. Cu un fizic extrem de impozant pentru vârsta sa (1,91 m), Tudor a făcut și el joncțiunea cu echipa națională, în timp ce Mihai este golgheterul lui “U” în noua ediție a Ligii Elitelor, cu nu mai puțin de 17 reușite! Felicitări, tuturor! Să ne bucurăm împreună de cât mai multe succese în alb și negru!  
Postat în Stiri De:
Blugento Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii