Juniorii lui “U”, în tricoul “naționalei” Under 16

Juniorii lui “U”, în tricoul “naționalei” Under 16

13 feb. 2020 14:00:00
Juniorii echipei noastre, Răzvan Pașcalău, Raul Rațiu, Rareș Scocîlcă și Traian Oargă au evoluat în “dubla” amicală pe care reprezentativa Under 16 a României a disputat-o în Cipru, în compania selecționatei similare a țării gazdă, în zilele de 11 și 13 februarie. Elevii lui Daniel Mogoșanu au cedat la limită ambele partide, scor 0-1. Pașcalău a fost integralist în partida disputată luni, în timp ce Scocîlcă s-a regăsit și el în echipa de start, fiind înlocuit de Neagu, în minutul 60. De asemenea, celălalt jucător al Universității Cluj convocat pentru meciurile-test din Cipru, Oargă, a bifat ultimele 20 de minute. În schimb, Rațiu a fost titular în jocul programat astăzi, iar Scocîlcă, Pașcalău și Oargă au intrat pe parcursul părții secunde. Felicitări și multă baftă pe mai departe, băieți!     |full_html|Juniorii echipei noastre, Răzvan Pașcalău, Raul Rațiu, Rareș Scocîlcă și Traian Oargă au evoluat în “dubla” amicală pe care reprezentativa Under 16 a României a disputat-o în Cipru, în compania selecționatei similare a țării gazdă, în zilele de 11 și 13 februarie. Elevii lui Daniel Mogoșanu au cedat la limită ambele partide, scor 0-1. Pașcalău a fost integralist în partida disputată luni, în timp ce Scocîlcă s-a regăsit și el în echipa de start, fiind înlocuit de Neagu, în minutul 60. De asemenea, celălalt jucător al Universității Cluj convocat pentru meciurile-test din Cipru, Oargă, a bifat ultimele 20 de minute. În schimb, Rațiu a fost titular în jocul programat astăzi, iar Scocîlcă, Pașcalău și Oargă au intrat pe parcursul părții secunde. Felicitări și multă baftă pe mai departe, băieți!    
Postat în Stiri De:
Blugento Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii