Lemac, Takacs și Hațiegan și-au prelungit contractele cu “U” Cluj. Hordouan, “student” până în 2022

Lemac, Takacs și Hațiegan și-au prelungit contractele cu “U” Cluj. Hordouan, “student” până în 2022

27 iun. 2017 15:00:00
  FC Universitatea Cluj a parafat noi angajamente cu patru dintre tinerii săi jucători. Astfel, golgheterul Brian Lemac, cu 53 de reușite (48 în campionat, trei în Cupa României, faza județeană și două în barajul de promovare cu Lăpușul Târgu Lăpuș), va fi jucătorul echipei noastre până în anul 2020, asemeni mijlocașului de bandă dreaptă, Rareș Takacs. Un alt jucător care și-a prelungit contractul cu clubul nostru este atacantul Iuliu Hațiegan, care va îmbrăca tricoul alb-negru până în 2022. Pe aceeași perioadă a semnat și mijlocașul în vârstă de 18 ani sosit de la Gloria Bistrița, Denis Hordouan. La capitolul transferuri, FC Universitatea Cluj s-a înțeles cu Octavian Ursu, Mihai Onicaș, Florin Cordoș și Adrian Micaș.  
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii