Liga Elitelor. Victorie cu Poli la U19 şi spectacol în “Babeş”, contra Sibiului. Vezi rezultatele etapei

Liga Elitelor. Victorie cu Poli la U19 şi spectacol în “Babeş”, contra Sibiului. Vezi rezultatele etapei

17 nov. 2019 14:00:00
Echipele de juniori ale clubului nostru au bifat două victorii în runda programată sâmbătă, în Liga Elitelor. În singura partidă disputată acasă, mai exact pe terenul sintetic din incinta Parcului Sportiv “Iuliu Haţieganu” (“Babeş”), “U” a marcat şapte goluri în poarta celor de la Alma Sibiu (Under 15), celălalt succes al zilei fiind obţinut în Banat, la categoria Under 19, împotriva Politehnicii Timişoara.   U15: “U” – Alma Sibiu 7-0 Au marcat: 2 Nistor, Vînău, Ferenţi, Moraru, Măcinică, Bodea. Kis – Nistor R., Fodorean, Todoran, Ferenţi, Măcinică, Bălan, Fărăgău, Vînău, Nistor D., Moraru. Au mai jucat: Menyhart, Espinoza, Bodea, Prodan, Varo, Rusu   U16: ASU Poli Timişoara – “U” 5-3 Au marcat pt. “U”: Resteşan, Mureşan, Călugăr Ţăranu – Resteşan, Călugăr, Kacxo, Podea, Raţiu, Lakatoş, Kolbasz, Tanian, Mureşan, Uţiu. Au mai jucat: Molnar, Pop   U17:  ASU Poli Timişoara – “U” 3-1 Hofman a marcat unicul gol al Universităţii Pînzariu – Belean, Molnar, Szabo, Neacşu, Matei, Moraru, Costea, Matioc, Hofman, Suveg. Pe parcurs, au mai intrat: Jurj, Baior, Sima, Pop   U19: ASU Poli Timişoara – “U” 1-2 Au înscris Forna şi Mâneran Gorcea – Ilieş, Pop, Vomir, Tirla, Mureşan, Scocîlcă, Forna, Oargă, Mâneran, Chirteş. În partea a doua au evoluat Trifan, Cucoş şi Cotenescu   Programul etapei viitoare: U15: Interstar Sibiu – “U” (24 noiembrie, ora 12:00, Răşinari) U16: “U” – AFC Hermannstadt (23 noiembrie, ora 10:00, Parcul “Babeş”) U17: “U” – Academia de Fotbal Gică Popescu (23 noiembrie, ora 12:00, “Clujana”) U19: “U” – Academia de Fotbal Gică Popescu (23 noiembrie, ora 10:00, “Clujana”)           |full_html|Echipele de juniori ale clubului nostru au bifat două victorii în runda programată sâmbătă, în Liga Elitelor. În singura partidă disputată acasă, mai exact pe terenul sintetic din incinta Parcului Sportiv “Iuliu Haţieganu” (“Babeş”), “U” a marcat şapte goluri în poarta celor de la Alma Sibiu (Under 15), celălalt succes al zilei fiind obţinut în Banat, la categoria Under 19, împotriva Politehnicii Timişoara.   U15: “U” – Alma Sibiu 7-0 Au marcat: 2 Nistor, Vînău, Ferenţi, Moraru, Măcinică, Bodea. Kis – Nistor R., Fodorean, Todoran, Ferenţi, Măcinică, Bălan, Fărăgău, Vînău, Nistor D., Moraru. Au mai jucat: Menyhart, Espinoza, Bodea, Prodan, Varo, Rusu   U16: ASU Poli Timişoara – “U” 5-3 Au marcat pt. “U”: Resteşan, Mureşan, Călugăr Ţăranu – Resteşan, Călugăr, Kacxo, Podea, Raţiu, Lakatoş, Kolbasz, Tanian, Mureşan, Uţiu. Au mai jucat: Molnar, Pop   U17:  ASU Poli Timişoara – “U” 3-1 Hofman a marcat unicul gol al Universităţii Pînzariu – Belean, Molnar, Szabo, Neacşu, Matei, Moraru, Costea, Matioc, Hofman, Suveg. Pe parcurs, au mai intrat: Jurj, Baior, Sima, Pop   U19: ASU Poli Timişoara – “U” 1-2 Au înscris Forna şi Mâneran Gorcea – Ilieş, Pop, Vomir, Tirla, Mureşan, Scocîlcă, Forna, Oargă, Mâneran, Chirteş. În partea a doua au evoluat Trifan, Cucoş şi Cotenescu   Programul etapei viitoare: U15: Interstar Sibiu – “U” (24 noiembrie, ora 12:00, Răşinari) U16: “U” – AFC Hermannstadt (23 noiembrie, ora 10:00, Parcul “Babeş”) U17: “U” – Academia de Fotbal Gică Popescu (23 noiembrie, ora 12:00, “Clujana”) U19: “U” – Academia de Fotbal Gică Popescu (23 noiembrie, ora 10:00, “Clujana”)          
Postat în Stiri De:
Blugento Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii