Meciul promovării se joacă pe Cluj Arena. “Suntem foarte motivați!”

Meciul promovării se joacă pe Cluj Arena. “Suntem foarte motivați!”

5 mai 2018 15:00:00
CONTEXT. “Șepcile roșii” întâlnesc duminică, la ora 13:30, pe Cluj Arena, formația Gaz Metan Mediaș 2, într-o partidă care le poate asigura, în cazul unei victorii, promovarea matematică în Liga 2. Echipa noastră are în acest moment un avans de 11 puncte față de Performanța Ighiu, ocupanta poziției secunde, cea care vineri a obținut doar o remiză pe teren propriu cu FC Avrig (1-1). “Suntem foarte motivați înaintea acestui meci care ne poate asigura matematic promovarea. Se anunță vreme frumoasă, suporterii vor fi alături de noi și vrem să ne bucurăm alături de ei după acest joc. Ne dorim să încheiem campionatul încă de duminică, iar ceilalți jucători să aibă prilejul să evolueze mai mult în restul partidelor. Nu ne așteptam să pierdem la Tășnad și cu echipa secundă a CFR-ului, dar, până la urmă, obiectivul a fost promovarea și suntem foarte aproape să îl atingem încă de duminică. Chiar și așa, ideal ar fi să încheiem sezonul cu cinci victorii”, a declarat fundașul Universității Cluj, Mihai Onicaș.  UNDE VEDEM MECIUL? Partida va fi transmisă în direct de postul Look TV, dar va putea fi urmărită și în format live-text, pe pagina oficială de Facebook a clubului nostru. Biletele costă 10 lei la peluză, 12 lei la Tribuna a II-a, 40 de lei la VIP, în timp ce elevii, studenții și pensionarii vor plăti 1,9 lei (Tribuna a II-a, inel inferior). Ele sunt disponibile online, pe www.bilete.ro, la standul nostru din Iulius Mall (zilnic, 10:00-22:00), la casele de bilete ale Sălii Polivalente, în magazinele Inmedio și Germanos, în oficiile Poștei Române, dar și la Cluj Arena, în ziua partidei. DETALII AICI PARCURSUL ADVERSARILOR. Gaz Metan 2 tremură serios pe finalul sezonului. Medieșenii s-au înclinat etapa trecută, pe teren propriu, cu Unirea Tășnad (1-2) și ocupă locul 12, primul peste linia retrogradării, cu 20 de puncte.  MECIUL TUR. “Studenții” nu au avut emoții la Mediaș, victoria revenindu-le cu scorul de 3-0. Pentru “U” au înscris George Florescu, Răzvan Greu și Dorin Goga.  ȘTIAȚI CĂ? Ultimele 4 meciuri disputate la Cluj într-o zi de 6 mai au însemnat trei victorii și o remiză pentru Universitatea. Vorbim despre partidele “U” – Dinamo București 1-0, “U” – Steaua București 2-2, ambele jucate în același an, 1976, dar și despre o dublă-întâlnire cu Minerul Lupeni, în Liga 2 (3-1 în 2006, “hattrick” Dorin Goga), respectiv o remiză “albă” în 2009. De asemenea, doi dintre fotbaliștii noștri vor bifa cifre rotunde în tricoul alb-negru, dacă vor evolua mâine. Astfel, Iuliu Hațiegan se află în fața partidei cu numărul 40, în timp ce Călin Albuț și Marius Potcoavă pot să ajungă la meciul 10 pentru “U”. MECIURILE ETAPEI. Iată rezultatele înregistrate până acum, în cadrul etapei a 26-a: vineri: Performanța Ighiu – FC Avrig 1-1, Sănătatea Cluj – CS Iernut 7-1, CFR Cluj 2 – Industria Galda de Jos 4-1, Viitorul Ghimbav – Unirea Alba Iulia 0-3 (victorie la “masa verde”). Astăzi, la ora 18:00, sunt programate partidele Unirea Tășnad – ACS Fotbal Comuna Recea și Unirea Dej – Avântul Reghin. Metalurgistul Cugir stă.   
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii