O nouă victorie la scor. “U” Cluj – CS Soda Ocna Mureș 5-0

22 feb. 2017 14:00:00
  “Studenții” n-au avut emoții în amicalul de astăzi, al șaselea al iernii, cu CS Soda Ocna Mureș (Liga a IV-a, Alba). După o primă jumătate de oră în care jucătorii noștri s-au întrecut în ratări, Hațiegan a plasat balonul în vinclu, din afara careului, iar la următorul atac Hîmpea a mărit diferența și a stabilit scorul pauzei. Dorin Goga, aflat la primul său meci de verificare din 2017, a trecut pe lângă 3-0 în debutul părții secunde, însă cel care a înscris câteva minute mai târziu a fost Pintea, servit din banda stângă. Florin Fizeșan, avansat în această partidă în linia mediană, a scuturat și el plasa porții lui Țiboc, iar în ultimul minut al întâlnirii a realizat “dubla”, din penalty. Antrenorul Universității Cluj, Marius Popescu, a început meciul în următoarea formulă: Pop – Budăcan, Ionescu, Irimie, Manu – Rogozan, Budin – Goga, Hațiegan, Hîmpea – Lemac. În repriza a doua, echipa noastră a arătat astfel: Pop – Potcoavă, Morar, Irimie, Hîmpea – Fizeșan, Fodor – Chiorean (probe), Goga, Hordouan (probe) – Pintea. Au mai jucat: Tudose și Salcău. Sâmbătă, de la ora 12:00, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu” va reveni Unirea Jucu, formație pe care “U” Cluj a învins-o la începutul acestei luni cu 2-1. Foto: cjsport.ro