Parteneriatul dintre Cluj Business Campus și Academia FC UNIVERSITATEA CLUJ continuă în 2022

Parteneriatul dintre Cluj Business Campus și Academia FC UNIVERSITATEA CLUJ continuă în 2022

7 mar. 2022 14:20:06

Cluj Business Campus (CBC) rămâne și în 2022 alături de Academia FC UNIVERSITATEA CLUJ. CBC va continua să sprijine Academia de fotbal a clubului nostru, cu scopul de a crește noi generații de „studenți” care să îmbrace, în viitor, tricoul primei echipe.

“Mă bucur că putem continua acest parteneriat și că, împreună cu FC UNIVERSITATEA CLUJ, punem accent pe educație și pe creșterea tinerelor valori. Dincolo de legătura mea personală cu “U” CLUJ, este motivant să vezi rezultatele extraordinare ale grupelor noastre de juniori. Trebuie încurajați, fiindcă reprezintă viitorul clubului nostru. Sper să determinăm cât mai multe companii să se alăture acestui proiect și, împreună cu staff-ul clubului, suporterii și mai ales părinții acestor copii minunați, să le oferim acestora din urmă toate condițiile pentru a se desăvârși ca sportivi și ca oameni”, a declarat Vlad Buzoianu, CEO Cluj Business Campus.

„FC UNIVERSITATEA CLUJ face eforturi extrem de mari pentru a avea o academie competitivă, în primul rând pentru că avem în spate o tradiție ce trebuie continuată și pentru că suntem datori să oferim comunității tineri educați și sănătoși. După cinci ani de investiții și prin munca excelentă a tuturor celor de la Academie, rezultatele au devenit vizibile în acest sezon. Astăzi, toate echipele de juniori, de la U15 la U19, se află pe primul loc în Liga Elitelor. Bugetul Academiei FC Universitatea Cluj în 2022 este de 370.000 de euro. Este o sumă consistentă și ne bucurăm că avem parteneri care investesc, alături de noi, în viitoarele generații”, a declarat Mihai Moga, Brand Manager FC UNIVERSITATEA CLIJ.

Despre Academia FC Universitatea Cluj

În Academia FC Universitatea Cluj sunt legitimați 120 de fotbaliști cu vârste între 11 și 18 ani, pregătiți de un staff format din 8 antrenori și 2 preparatori fizici.

În luna februarie, nu mai puțin de 23 de jucători de la Academia FC Universitatea Cluj, adică aproape 20% din jucătorii legitimați, au fost convocați la acțiuni ale loturilor Naționale ale României:

  • România U14 - Horvat Eneas
  • România U15 - Alin Techereș, Vlad Lambru, Fabian Vitan, Mario Tout, Paul Crișan
  • România U16 - Darius Fălcușan, Augustin Dumitrache, Răzvan Călugăr,  Iulian Curcă
  • România U17 - Alex Fărăgău, Matei Moraru, Raul Nistor, Darius Nistor, Kis Patrick
  • România U18 - Septimiu Kolbasz, Rares Scocîlcă, Iustin Neacșu, Gabriel Mureșan, Rareș Uțiu
  • România U19 - Albert Hofman, Vlad Moraru, Marius Ciobanu

În acest moment, toate echipele de juniori ale Academiei FC UNIVERSITATEA CLUJ angrenate în Liga Elitelor se află pe primul loc în clasament:

Despre CBC

Cluj Business Campus este unul dintre cele mai mari campusuri de birouri din Cluj-Napoca, singurul la dimensiunea sa care este dezvoltat și deținut local.

CBC a adus pe piața de birouri din România conceptul de comunitate în New Urban, misiunea sa fiind să creeze o comunitate în jurul unui loc în care oamenii lucrează și trăiesc mai sanatos, mai productivi și mai fericiți.

Conceptul New Urban se traduce prin “toate serviciile de care ai nevoie la 100 de pași”. Astfel, comunitatea CBC beneficiază în campus de birouri, locuințe, parc privat, gradiniță, școală, liceu, teren de minifotbal, restaurant, sală de fitness, cafenele, cowork, rooftop bar și studio de producție muzicală și podcasting.

Mai mult de atât, CBC organizează în permanență evenimente pentru comunitatea sa, coagulând oamenii în jurul pilonilor de dezvoltare ai comunitații: sport, învățare continuă și socializare.

Postat în Fotbal Liga 2 Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii