PitechPlus, partener digital al FC Universitatea Cluj. A fost lansat noul site oficial al clubului

PitechPlus, partener digital al FC Universitatea Cluj. A fost lansat noul site oficial al clubului

12 ian. 2018 14:00:00
Cluj-Napoca, 12 ianuarie 2018 - FC Universitatea Cluj, clubul cu cei mai mulți membri cotizanți din România (1.200 la finalul anului 2017) ţine pasul cu tehnologia şi îşi întăreşte prezenţa în mediul online. PitechPlus, unul dintre liderii industriei IT clujene, a devenit partener digital al clubului nostru, iar primul pas al acestui parteneriat se materializează astăzi, odată cu lansarea noului site oficial. Noul http://www.fcuniversitateacluj.ro/ le oferă suporterilor “Șepcilor roșii” o experienţă mai plăcută de navigare, o interfaţă modernă şi uşor de utilizat şi o grafică inspirată din identitatea vizuală a clubului nostru. Utilizatorii au posibilitatea de a-şi crea extrem de uşor un cont pe site, unde au acces la concursuri cu premii, beneficiază de cele mai noi ştiri, pot urmări clasamentul la zi şi pot vizualiza galerii foto din timpul meciurilor sau de la antrenamente. De asemenea, noua versiune a site-ului oficial, dezvoltată de compania PitechPlus, are o secţiune dedicată membrilor FC Universitatea Cluj. Aceştia se pot loga pe site folosind adresa de e-mail pe care au furnizat-o la completarea adeziunii, parola prestabilită fiind Codul Numeric Personal. Odată ajunşi în contul de membru, au acces la ştiri exclusive din viaţa clubului, la toate informaţiile legate de statutul de membru şi pot efectua online şi în deplină siguranţă, direct din site, plata cu cardul a cotizaţiei de membru. Parteneriatul cu PitechPlus aduce veşti bune şi pentru cei care doresc să devină membri ai clubului Universitatea Cluj. Procedura a devenit foarte simplă şi poate fi realizată integral online, de la completarea adeziunii la plata cotizaţiei. În paralel cu dezvoltarea site-lui oficial, FC Universitatea Cluj continuă procesul de digitalizare, urmând să lanseze în perioada următoare produse complementare, printre care şi o aplicaţie mobilă dedicată suporterilor. FC Universitatea Cluj este prezentă în mediul online prin site-ul oficial, http://www.fcuniversitateacluj.ro/, prin canalul oficial de YouTube şi prin conturile @fcucluj de pe reţelele de socializare Facebook, Instagram şi Twitter. PitechPlus oferă soluții software integrate pentru peste 40 de clienți din mai mult de 10 țări și are o echipă de peste 300 de angajați în birourile sale de producție din Cluj-Napoca și Târgu-Mureș, având echipe de vânzări în Paris, Lyon, Lausanne, Berlin, Londra și Bruxelles. Începând cu 2014, compania se concentrează pe dezvoltarea de produse proprii și dezvoltă start-up-uri care vizează piețele internaționale: Younify – pentru plăți și managementul documentelor, Parking+Plus  - care oferă servicii de parcare inteligentă și FastOrder - care vizează îmbunătățirea interacțiunii cu clienții în restaurante. PitechPlus înțelege importanța educației. Prin urmare, este susținător al primei școli gratuite de IT, Academy+Plus, care ajută la dezvoltarea a mai mult de 500 de studenți.
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii