Reunire în alb și negru. 27 de jucători la primul antrenament al “studenților” în Liga a III-a

Reunire în alb și negru. 27 de jucători la primul antrenament al “studenților” în Liga a III-a

24 aug. 2017 15:00:00
FC Universitatea Cluj a început în această după-amiază pregătirile pentru noul sezon din Liga a III-a. După aproape o lună de vacanță, “studenții” s-au întors astăzi în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”, acolo unde au fost încurajați înaintea startului antrenamentului de câteva zeci de suporteri, elevii lui Marius Popescu răspunzându-le cu aplauze. Pe lângă jucătorii care s-au înțeles deja cu clubul nostru, Călin Albuț, Mihai Onicaș, Octavian Ursu, Florin Cordoș, Răzvan Greu și Adrian Micaș, s-au aflat și câteva noutăți, în frunte cu Valentin Lemnaru. Vârful în vârstă de 33 de ani, care a îmbrăcat tricoul echipei noastre atât în Liga I, cât și în Liga a II-a, se va antrena în următoarele zile alături de “Șepcile roșii”, timp în care va trebui să convingă staff-ul tehnic că poate aduce un plus în jocul ofensiv al echipei. “Sunt bucuros să fiu din nou acasă. În următoarele trei săptămâni mă voi pregăti alături de băieți, iar apoi staff-ul și conducerea vor lua o decizie în ceea ce mă privește. E o diferență mare față de ceea ce am găsit ultima dată la club, deoarece atunci au existat multe probleme, însă acest proiect este unul serios și tocmai din acest motiv îmi doresc să rămân aici. Sper să redevin fotbalistul Universității Cluj”, a declarat Lemnaru. Managerul sportiv al formației noastre, Ioan Ovidiu Sabău, este optimist înaintea startului Ligii a III-a. “Urmează o perioadă de reacomodare cu efortul, în care vom analiza jucătorii noi. Ne-am gândit încă de anul trecut pe cine să transferăm în Liga a III-a, de cine avem nevoie pentru a ne întări la acest nivel. Au venit destul de mulți jucători, unii dintre ei au mai fost la Universitatea, sunt fotbaliști legați sentimental de acest club. Avem o echipă foarte bună și un public care ne va încuraja. Avem toate condițiile pentru a ne comporta foarte bine și a face spectacol la fiecare meci. Lemnaru se va pregăti cu echipa pentru trei săptămâni. E un jucător care s-a comportat foarte bine la „U”, a înscris multe goluri și suporterii îl apreciază. Acum rămâne de văzut la ce nivel este și cum se comportă la antrenamente”, a completat “Moțul”. Lotul prezent la reunire Portari: Călin Albuț, Rareș Pop, Iulian Dinu (Delta Tulcea) Fundași: Octavian Abrudan, Tinuț Budăcan, Florin Cordoș, Marius Ionescu, Victor Manu, Darius Irimie, Alex Misăraș (Sănătatea Cluj), Tudor Telcean Mijlocași: Mihai Onicaș, Octavian Ursu, Răzvan Greu, Denis Hordouan, Adrian Micaș, Darius Hîmpea, Rareș Takacs, Sebastian Salcău, Paul Chiorean, Robert Moldoveanu (Cernavodă), Cătălin Itu (Unirea Dej) Atacanți: Dorin Goga, Brian Lemac, Iuliu Hațiegan, Valentin Lemnaru, Bogdan Codorean Învoiți: Gabriel Giurgiu, Adrian Pintea Fotografii: Cristian Cosma
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii