România U15. Două victorii pentru ”U”-iștii convocați la lot

15 mar. 2022 14:51:19

Alin Techereș, Vlad Lambru, Dragoș Enache și Mario Tout au fost convocați la acțiunea naționalei U15 a României și au fost utilizați în cele două meciuri de pregătire câștigate de micii „tricolori” împotriva reprezentativei similare a Moldovei.

În primul meci, disputat pe 13 martie, România U15 a trecut cu 4-1 de Moldova. Alin Techereș și Vlad Lambru au fost titulari, jucând până în minutele 59, respectiv 65, în timp ce Mario Tout a intrat în minutul 65.

Marcatorii în primul meci: S.Voicov 27′-autogol, R. Petculescu 57′, I. Pîrvu 61′, D.Popa 80’+1’/ V.Burcă 11′

Al doilea joc de pregătire a a vut loc astăzi și s-a încheiat cu scorul de 3-1 în favoarea „tricolorilor”. Vlad Lambru a fost trimis în teren din primul minut de către antrenorii Victor Ene, Răzvan Rotaru, Daniel Huza și Dumitru Moraru. Juniorul nostru a părăsit terenul în minutul 75. Dragoș Enache, Alin Techereș și Mario Tout au intrat pe parcursul reprizei secunde.

Marcatori în al doilea meci: V. Oargă 11′, D.Crișan 20′, D. Popa 63′/ B. Musteață 16′