România U16. Alin Techereș și Vlad Lambru titulari în victoria la scor cu Muntenegru

31 aug. 2022 11:17:00

Echipa națională U16 a României desfășoară în această perioadă un stagiu de pregătire care include o serie de patru partide de pregătire. Primul adversar a fost naționala similară a Muntenegrului, pe care tricolorii au învins-o cu 5-0. Juniorii Universității, Alin Techereș și Vlad Lambru au evoluat din primul minut în meciul ce s-a desfășurat la Centrul Național de Fotbal Buftea.

Alin Techereș a evoluat timp de 67 de minute în linia de fund a naționalei noastre, în timp ce Vlad Lambru a fost utilizat până în minutul 54, când a fost înlocuit de Gogescu. Golurile naționalei României au fost marcate de Toma (min. 10), Popa (min. 27), Petculescu (min. 35), Doicaru (min. 68), Stancovici (min.71)

Pentru „micii tricolori” urmează încă trei jocuri de pregătire până pe 8 septembrie, programul fiind următorul:

• 1 septembrie, ora 19:00: Romania U16 – Muntenegru U16, CNF Buftea
  • 6 septembrie, ora 19:00: Romania U16 – Spania U16, CNF Buftea
  • 8 septembrie, ora 19:00: Romania U16 – Spania U16, CNF Buftea