Toți pentru 1! Jucăm barajul cu FC Hermannstadt!

2 iun. 2019 15:00:00
Universitatea Cluj o va întâlni la baraj pe FC Hermannstadt, după ce, astăzi, la Sibiu, formația lui Vasile Miriuță a câștigat, într-un final dramatic, confruntarea cu Dunărea Călărași, încheiată cu scorul de 2-1. Dunărea a înscris prima, prin Steliano Filip (77), Tsoumou a restabilit egalitatea în minutul 85, iar Lendric a dat lovitura în prelungirile partidei. Cu 27 de puncte, sibienii au urcat pe locul 12 în play-out, în timp ce Dunărea Călărași a retrogradat direct. Barajul se va juca în sistem tur-retur, pe 8 și 12 iunie, iar ordinea de desfășurare a meciurilor va fi stabilită prin tragere la sorți, luni, 3 iunie, de la ora 13:00, la Casa Fotbalului.