"U" Cluj termină pe locul 4 sezonul din Liga Elitelor U19

1 iun. 2019 15:00:00
Echipa noastră a pierdut, sâmbătă dimineață, la Buftea, finala mică din Liga Elitelor Under 19, disputată contra celor de la CSU Craiova și a încheiat sezonul pe locul 4. În urma unui duel extrem de spectaculos, cu șapte goluri, medaliile de bronz le-au revenit jucătorilor din Bănie, care s-au impus cu scorul de 4-3. “Studenții” mici au înscris primii, prin Alex Oltean (min. 9), cel care a transformat o lovitură de pedeapsă, dar Craiova a revenit în meci și avea să marcheze de trei ori până la pauză. S-a făcut 4-1 în minutul 67, însă elevii lui Călin Sălăgean au dat, imediat, primele semne de revenire. Oltean a reușit “dubla” (69), Budin a completat lista marcatorilor pentru “U” (71), dar ai noștri nu au mai găsit resursele pentru a trimite meciul la loviturile de departajare, deși au dominat finalul partidei. “U”: Gorcea – Potcoavă, Pop, Vomir, Cohan, Negreanu, Mâlnă, Oltean, Văsălie, Cobârzan, Mâneran. Au mai jucat: Budin, Burghele, Mureșan, Simon și Forna. Felicitări jucătorilor și antrenorilor pentru munca depusă în acest sezon! Suntem mândri de voi!