”U” se desparte de patru jucători

”U” se desparte de patru jucători

31 mai 2024 12:10:45

FC Universitatea Cluj a încetat colaborarea cu patru dintre jucătorii care au făcut parte din lotul echipei noastre în sezonul precedent.

Clubul nostru se desparte de Dragoș Tescan, Plamen Iliev, Andrei Pițian și Kevin Doukoure, jucători care au ajuns la final de contract.

Dragoș Tescan (24 de ani) a semnat cu FC Universitatea Cluj la începutul sezonului 2021/2022. Atacantul a bifat 47 de meciuri în tricoul echipei noastre în toate competițiile, marcând 10 goluri și oferind trei pase decisive.

Plamen Iliev (32 de ani) a ajuns la ”U” la mijlocul sezonului 2022/2023. A bifat 30 de partide în poarta Universității Cluj.

Andrei Pițian (28 de ani) a fost transferat de clubul nostru la începutul sezonului 2022/2023. Fundașul central a evoluat în 42 de partide pentru ”U”, marcând un gol în partida cu CSM Alexandria din ediția trecută a Cupei României.

Ajuns la ”U” în luna august a anului trecut, Kevin Doukoure (25 de ani) a evoluat în 33 de meciuri în toate competițiile pe parcursul acestui sezon.

Le mulțumim tuturor pentru munca depusă la “U” și le dorim mult succes în viitor.

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri Homepage Posts De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii