Ultimul examen din 2019 pe Cluj Arena. “Ne gândim numai la victorie”

Ultimul examen din 2019 pe Cluj Arena. “Ne gândim numai la victorie”

29 nov. 2019 14:00:00
“Studenții” vor să întrerupă seria remizelor cu un succes, sâmbătă, împotriva Reșiței lui Dorinel Munteanu, în prima etapă din retur, dar ultima a anului pe teren propriu. Partida este programată la ora 15:00 și va putea fi urmărită la Digisport 1, Look Plus respectiv Telekom Sport. Universitatea Cluj a ajuns la opt egaluri în Liga 2 după rezultatul alb cu ASU Politehnica Timișoara, înregistrat runda trecută, tot acasă, e pe locul 11 (23 puncte), aşa că nu mai are voie să facă vreun pas greșit în ultimele două jocuri rămase de disputat în 2019, pentru a se îndepărta de “zona roșie” a clasamentului. Sâmbătă, pe Cluj Arena vine CSM Reșița, cea care în tur reușea să producă surpriza și să se impună cu 2-0 pe stadionul din Valea Domanului (goluri Ehmann și Vasiu), iar în ultimul meci al anului “U” va da peste Viitorul Pandurii, la Târgu Jiu (8 decembrie, ora 17:00).   “Va fi un meci dificil, deoarece întâlnim o echipă cu o bună calitate individuală și un antrenor, Dorinel Munteanu, experimentat. Chiar dacă el a ajuns de puțin timp la CSM Reșița, sosirea sa și-a pus deja amprenta asupra jocului formației. Evoluăm acasă, e ultima partidă din 2019 pe Cluj Arena și ne gândim numai la victorie, pentru a urca în clasament”, sunt cuvintele antrenorului “alb-negrilor”, Adrian Falub, care nu va putea conta pe “veteranii” George Florescu și Dorin Goga, accidentați. Cu gândul la o victorie este și mijlocașul echipei noastre, Victor Dican. “Ne așteaptă o partidă grea, deoarece Reșița, la fel ca noi, e sub presiune. Suntem la două puncte de zona retrogradării și ne dorim cu toții să ne apropiem de locurile fruntașe. Primul pas va fi să învingem sâmbătă. Am încredere că vom reuși acest lucru, că vom face o figură frumoasă, iar la final vom sărbători alături de fanii noștri”, a spus Dican. Reșițenii au oferit una dintre cele mai spectaculoase meciuri ale etapei trecute, remizând la Ghermănești, 3-3 cu Sportul Snagov. Golurile “rosso-nerilor” au fost semnate de Vădrariu, din lovitură de pedeapsă, în timp ce Săulescu a izbutit o dublă. În clasament, situaţia e mai complicată pentru elevii lui “Munti”, care ocupă locul 17, retrogradabil, cu patru victorii, cinci remize și nouă înfrângeri (17 puncte). Partida va fi condusă la centru de Florin Mihai Marcu din Oradea, ajutat la cele două margini de Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) și Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamț). Biletele sunt disponibile online, dar le găsiți și la magazinul oficial FC Universitatea Cluj (situat lângă casele de bilete de la Cluj Arena, zilnic: 12:00 – 20:00), la standul clubului din Iulius Mall (zilnic: 10:00-22:00), la BTArena (vineri: 11:00-19:00) respectiv la Cluj Arena (casele de bilete se deschid sâmbătă la ora 12:00).     |full_html|“Studenții” vor să întrerupă seria remizelor cu un succes, sâmbătă, împotriva Reșiței lui Dorinel Munteanu, în prima etapă din retur, dar ultima a anului pe teren propriu. Partida este programată la ora 15:00 și va putea fi urmărită la Digisport 1, Look Plus respectiv Telekom Sport. Universitatea Cluj a ajuns la opt egaluri în Liga 2 după rezultatul alb cu ASU Politehnica Timișoara, înregistrat runda trecută, tot acasă, e pe locul 11 (23 puncte), aşa că nu mai are voie să facă vreun pas greșit în ultimele două jocuri rămase de disputat în 2019, pentru a se îndepărta de “zona roșie” a clasamentului. Sâmbătă, pe Cluj Arena vine CSM Reșița, cea care în tur reușea să producă surpriza și să se impună cu 2-0 pe stadionul din Valea Domanului (goluri Ehmann și Vasiu), iar în ultimul meci al anului “U” va da peste Viitorul Pandurii, la Târgu Jiu (8 decembrie, ora 17:00).   “Va fi un meci dificil, deoarece întâlnim o echipă cu o bună calitate individuală și un antrenor, Dorinel Munteanu, experimentat. Chiar dacă el a ajuns de puțin timp la CSM Reșița, sosirea sa și-a pus deja amprenta asupra jocului formației. Evoluăm acasă, e ultima partidă din 2019 pe Cluj Arena și ne gândim numai la victorie, pentru a urca în clasament”, sunt cuvintele antrenorului “alb-negrilor”, Adrian Falub, care nu va putea conta pe “veteranii” George Florescu și Dorin Goga, accidentați. Cu gândul la o victorie este și mijlocașul echipei noastre, Victor Dican. “Ne așteaptă o partidă grea, deoarece Reșița, la fel ca noi, e sub presiune. Suntem la două puncte de zona retrogradării și ne dorim cu toții să ne apropiem de locurile fruntașe. Primul pas va fi să învingem sâmbătă. Am încredere că vom reuși acest lucru, că vom face o figură frumoasă, iar la final vom sărbători alături de fanii noștri”, a spus Dican. Reșițenii au oferit una dintre cele mai spectaculoase meciuri ale etapei trecute, remizând la Ghermănești, 3-3 cu Sportul Snagov. Golurile “rosso-nerilor” au fost semnate de Vădrariu, din lovitură de pedeapsă, în timp ce Săulescu a izbutit o dublă. În clasament, situaţia e mai complicată pentru elevii lui “Munti”, care ocupă locul 17, retrogradabil, cu patru victorii, cinci remize și nouă înfrângeri (17 puncte). Partida va fi condusă la centru de Florin Mihai Marcu din Oradea, ajutat la cele două margini de Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea) și Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamț). Biletele sunt disponibile online, dar le găsiți și la magazinul oficial FC Universitatea Cluj (situat lângă casele de bilete de la Cluj Arena, zilnic: 12:00 – 20:00), la standul clubului din Iulius Mall (zilnic: 10:00-22:00), la BTArena (vineri: 11:00-19:00) respectiv la Cluj Arena (casele de bilete se deschid sâmbătă la ora 12:00).    
Postat în Stiri De:
Blugento Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii