Victorie în familie. “U” Cluj – UBB 6-2

27 mar. 2017 15:00:00
  “Studenții” au jucat astăzi, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”, un meci amical în compania echipei Universității Babeș-Bolyai (UBB), bifând un nou succes la scor. Lemac, Takacs și Seck, ultimul cu o “dublă”, au marcat golurile unei prime reprize în care cei de la UBB au înscris și ei de două ori. În partea a doua, Pintea a dus scorul la 5-2, iar senegalezul din atacul echipei noastre a bifat hattrick-ul. Antrenorul Marius Popescu a aliniat următorul “11”: Pop – Budăcan, Morar, Irimie, Hîmpea – Fodor, Fizeșan – Takacs, Hațiegan, Salcău – Lemac. În repriza secundă, “Papi” a rulat întreg lotul avut la dispoziție. Foto: Cristian Cosma (arhivă)