Victorie obținută de "U" Cluj în meciul cu CSC Șelimbăr

7 iul. 2021 19:30:27

FC Universitatea Cluj s-a impus astăzi, cu scorul de 4-0, în meciul amical disputat în compania divizionarei secunde CSC Șelimbăr.

Partida a fost organizată la Sântimbru, în județul Alba, iar "șepcile roșii" au început cu următorul "11": Gorcea - Gîț, Gugu, Vomir, Mitrea, Balgiu, Ribeiro, Moraru, Blejdea, Haită, Alexandru.

Scorul a fost deschis, în minutul 26, de Valentin Alexandru, după ce l-a driblat pe portarul advers. Cinci minute mai târziu, Andrei Blejdea a dublat avantajul echipei noastre.

Spre finalul primei reprize, tot Blejdea a reușit "dubla" în urma unei execuții superbe, ducând scorul la 3-0.

La revenirea de la vestiare, Erik Lincar a introdus în teren următoarea formulă de joc: Micle - Gîț, Vomir, Răuță, Rus, Novac, Dican, Văsălie, Pîrvulescu, Hofman, Voinea.

Scorul final a fost stabilit de tânărul Albert Hofman, cu un șut superb din afara careului.

Pentru elevii pregătiți de Erik Lincar urmează jocul amical cu Unirea Dej, întâlnire ce va avea loc sâmbătă, pe Cluj Arena.