Victorii la scor pentru juniorii Universităţii Cluj

Victorii la scor pentru juniorii Universităţii Cluj

7 oct. 2018 15:00:00
Echipele Under 19 şi Under 17 ale clubului nostru şi-au câştigat fără emoţii partidele disputate în acest weekend în Liga Elitelor şi Campionatul Naţional.  Formaţia pregătită de Călin Sălăgean şi Lucian Turcu, care joacă în Liga Elitelor, a trecut, duminică, la Arad, de UTA, cu scorul de 5-0. Golurile “alb-negrilor” au fost înscrise de Cobârzan (2), Telcean, Văsălie respectiv Balha.  O victorie categorică au obţinut şi băieţii pregătiţi de “trio-ul” Daniel Sima-Paul Cordoş-Alin Pop: 10-1, sâmbătă, pe terenul celor de la Electrica Baia Mare. Reuşitele Universităţii au fost semnate de Pop Răzvan (4), Bicuschi, Mărincaş, Hoffman, Tetean, Cotenescu şi Trifan.  Iată cum au arătat echipele noastre în meciurile din weekend:  “U” Cluj (Under 19): Gorcea – Matiş, Vomir, Telcean, Cohan – Negreanu, Saroşi – Potcoavă, Cobârzan, Văsălie – Balha Au mai intrat: Bara, Marin, Forna, Mureşan, Mâlnă “U” Cluj (Under 17): Bledea – Costea, Pop Cătălin, Molnar, Moraru – Mărincaş, Stan, Trifan, Hoffman – Chirtes, Cotenescu Au mai intrat: Bicuschi, Pop Răzvan, Pojar, Sima, Tetean Runda viitoare programează un duel extrem de interesant în Liga Elitelor, între “Şepcile roşii” şi Universitatea Craiova (sâmbătă, 13 octombrie, ora 12:00). Imediat după această partidă, de la ora 14:00, Universitatea va fi faţă în faţă cu CSS 2 Baia Mare, în competiţia destinată jucătorilor sub 17 ani. Ambele meciuri vor avea loc la Baza Sportivă “Clujana”.  
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii