Zsolt “Sisi” Szilagyi va fi noul team-manager al Universității Cluj!

 Zsolt “Sisi” Szilagyi va fi noul team-manager al Universității Cluj!

17 dec. 2019 14:00:00
Omul al cărui nume se confundă cu Universitatea Cluj, club căruia i-a dedicat întreaga carieră de jucător, Zsolt “Sisi” Szilagyi, va fi, începând cu 1 ianuarie 2020, noul team-manager al echipei noastre. De altfel, “Sisi” a fost prima opţiune a antrenorului Adrian Falub încă din urmă cu aproximativ două luni. “Prima mutare pe care o facem este numirea lui Zsolt Szilagyi ca team-manager. Va fi mereu lângă jucătorii primei echipe și îi va sprijini pe fiecare în parte. Este un nume important în istoria clubului și va ajuta staff-ul tehnic cu experiența sa”, a anunţat directorul general al “Șepcilor roșii”, Daniel Stanciu, în cadrul unei conferințe de presă organizată luni, la Cluj Arena. În ultimii doi ani, “Sisi” a ocupat funcția de team-manager al Centrului de Copii și Juniori al lui “U”, pregătind, în paralel, alături de Daniel Sima, grupa Under 17 a Universității, care evoluează în Liga Elitelor. Mult succes, “Sisi”! Numai “U”! |full_html|Omul al cărui nume se confundă cu Universitatea Cluj, club căruia i-a dedicat întreaga carieră de jucător, Zsolt “Sisi” Szilagyi, va fi, începând cu 1 ianuarie 2020, noul team-manager al echipei noastre. De altfel, “Sisi” a fost prima opţiune a antrenorului Adrian Falub încă din urmă cu aproximativ două luni. “Prima mutare pe care o facem este numirea lui Zsolt Szilagyi ca team-manager. Va fi mereu lângă jucătorii primei echipe și îi va sprijini pe fiecare în parte. Este un nume important în istoria clubului și va ajuta staff-ul tehnic cu experiența sa”, a anunţat directorul general al “Șepcilor roșii”, Daniel Stanciu, în cadrul unei conferințe de presă organizată luni, la Cluj Arena. În ultimii doi ani, “Sisi” a ocupat funcția de team-manager al Centrului de Copii și Juniori al lui “U”, pregătind, în paralel, alături de Daniel Sima, grupa Under 17 a Universității, care evoluează în Liga Elitelor. Mult succes, “Sisi”! Numai “U”!
Postat în Stiri De:
Blugento Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii