Alin Techereș și Vlad Lambru, titulari în victoria naționalei U16 cu Macedonia de Nord

23 nov. 2022 12:00:20

Juniorii noștri Alin Techereș și Vlad Lambru au fost titulari în partida amicală câștigată cu 4-0 de naționala U16 a României împotriva Macedoniei de Nord.

Alin Techereș a jucat până în minutul 81, în timp ce Vlad Lambru a fost schimbat în minutul 67. Al treilea junior al clubului nostru convocat la această acțiune, Fabian Vitan nu a fost introdus în această partidă. Golurile naționalei noastre au fost marcate de Vlad Oargă, Robert Petculescu, Mario Ilie și Mihai Toma.

S-au jucat 2 reprize de 40 de minute. Echipa folosită de selecționerul Nicolae Roșca:

România U16: 1. Ungureanu – 2. Gașpar, 5. Ioniță, 6. Dumitra, 3. Techereș (17. Pădurariu 80+1′) – 8. Petculescu (18. Gogescu 67′), 4. Lambru (16. Olaru 67′), 11. Burlacu (21. Toma 74′) – 17. Ilie, 9. Oarga (19. Doicaru 74′), 10. Pîrvu (Păun 67′)

Rezerve: 12. Maxim – 13. Manolache, 14. Vitan, 15. Ilaș, 20. Stana

Al doilea test dintre România U16 și Macedonia de Nord U16 va avea loc pe 24 noiembrie, de la ora 11:00.