Andrei Gorcea, titular în amicalul României U21 cu FC Argeș

21 nov. 2022 16:25:48

Andrei Gorcea a bifat primul meci ca titular în poarta naționalei U21 a României, goalkeeper-ul nostru evoluând timp de o repriză în amicalul cu FC Argeș, încheiat cu o remiză, 2-2.

Portarul Universității Cluj s-a remarcat în minutul 15, când a intervenit foarte bine la șutul periculos trimis de Calcan, însă a fost învins în minutul 44 de Donisa.

Micii „tricolori” au deschis scorul în primul minut de joc și au reușit să majoreze diferența în minutul 36 prin Bîrligea. Piteștenii au revenit în joc prin dubla lui Donisa (min. 44 și min. 52).

ROMÂNIA U21: 12. Gorcea (23. Gyenge, 46)  – 15. Sîrbu, 14. Dican, 13. Screciu (Cpt.), 20 Dumitrescu – 24. Baiaram (11. Ișfan, 34), 22. Pop, 7. Pitu – 18. Miculescu, 21. Bîrligea, 10. Popescu

Rezerve: 1. Popa, 23. Gyenge, 2. Mazilu, 3. Țicu, 5. Ehmann, 6. Oroian, 8. Grameni, 9. Markovic, 11. Ișfan, 16. Lixandru, 17. Corbu, 19. R. Ilie, 25. Farcaș