Două săptămâni de pregătire și patru amicale tari pentru „studenți” în Austria

Două săptămâni de pregătire și patru amicale tari pentru „studenți” în Austria

22 iun. 2023 22:34:05

Echipa noastră a început al doilea cantonament al verii, în Austria. Băieții antrenați de Anton Petrea se vor pregăti pentru noul sezon în localitatea Ampflwang im Hausruckwald până pe 6 iulie.

Lotul care a făcut deplasarea este format din:

Portari

Plamen Iliev, Iustin Chirilă (component al lotului de juniori U17), Dragoș Enache (component al lotului de juniori U16)

Fundași

Alin Techereș (component al lotului de juniori U17), Răzvan Călugăr (componental lotului de juniori U17), Dorinel Oancea, Andrei Pițian, Bogdan Mitrea (transferat de la CS Universitatea Craiova), Tudor Pojar (component al lotului de juniori U17), Andrei Miron, Radoslav Dimitrov (transferat de la Sepsi OSK)

Mijlocași

Dan Nistor, Doru Popadiuc (transferat de la Chindia Târgoviște), Ovidiu Bic, Luca Nagy (component al lotului de juniori U17), Andreias Calcan (transferat de la FC Argeș), Ioan Filip, Alexandru Chipciu, Ovidiu Perianu (sosit sub formă de împrumut de la FCSB), Mihai Bordeianu (transferat de la CFR)

Atacanți

Dragoș Tescan, Albert Hofman, Daniel Popa (transferat de la Chindia Târgoviște), Ianis Stoica (sosit sub formă de împrumut de la FCSB)

Din lotul deplasat în Austria lipsește motivat Andrei Gorcea, portarul nostru fiind convocat la naționala U21 a României pentru Campionatul European de Tineret.

Complexul Aldiana Club din localitatea Ampflwang im Hausruckwald va fi casa Universității pentru cele 15 zile de cantonament.

În cantonamentul din Austria, echipa noastră va disputa patru jocuri de pregătire:

• 24 iunie: ”U” Cluj vs Slovan Bratislava (locul 1 în prima ligă din Slovacia)

• 29 iunie: ”U” Cluj vs Macabi Haifa (locul 1 în prima ligă din Israel)

• 4 iulie: ”U” Cluj vs MSK Zilina (locul 6 în prima ligă din Slovacia)

• 5 iulie: ”U” Cluj vs Rakow (locul 1 în prima ligă din Polonia)

Postat în Fotbal Liga 1 Stiri De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii