Înfrânți doar din penalty. “U” – FC Navbahor 0-1

8 feb. 2019 14:00:00
FC Universitatea Cluj a pierdut partida disputată în fața ocupantei locului 4 din Super Liga uzbecă, în ultima zi a stagiului de pregătire din Antalya. Unicul gol al meciului a fost marcat în prima repriză, din penalty. “U” Cluj a echilibrat jocul după deschiderea scorului, și-a creat câteva ocazii bune, dar nu a reușit să înscrie. Antrenorii Bogdan Lobonț și Adrian Iencsi au aliniat următoarea formulă: Dur-Bozoancă – Căpușă, Abrudan, I.Ursu – Kofi, Giurgiu, A.Coman, Taub – Goga – Gavra, Janos. “Șepcile roșii” se află la finalul cantonamentului din Turcia. Echipa noastră va ateriza pe Aeroportul Internațional “Avram Iancu” sâmbătă dimineață, la ora 8:50. În cele 12 zile petrecute în Antalya, “studenții” au înregistrat următoarele rezultate: “U” – Cherno More Varna 0-0 (întrerupt la pauză din cauza unei furtuni)   “U” – Pyunik Erevan 4-1   “U” – Rad Belgrad 1-1   “U” – FC Montana 0-2 “U” – FC Navbahor 0-1