Clubul nostru și-a luat rămas bun de la Ionuț Popa

Clubul nostru și-a luat rămas bun de la Ionuț Popa

27 iun. 2020 16:32:27

FC Universitatea Cluj își ia rămas bun de la unul dintre cei mai îndrăgiți și respectați antrenori din fotbalul românesc. Ionuț Popa s-a stins din viață joi, la vârsta de 67 de ani, și a fost condus astăzi pe ultimul drum. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.

Născut în 1953, Ionuț Popa a evoluat în cariera sa de jucător pentru Victoria Ineu, după care a devenit unul dintre cei mai consacrați antrenori din fotbalul românesc, pregătind formații precum UTA Arad, FC Bihor Oradea, Politehnica Iași, CS Mioveni și ACS Poli Timișoara.

Postat în Stiri De:
ShopManager U Cluj
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii