Liga Elitelor. Dublă victorie cu Universitatea Craiova şi ploaie de goluri la Sîntimbru!

9 nov. 2019 14:00:00
Juniorii noştri au obţinut, astăzi, pe terenul din incinta Bazei Sportive “Clujana”, două victorii mari împotriva celor de la Universitatea Craiova, în etapa cu numărul 18 din Liga Elitelor Under 19 şi Under 17. Elevii lui Călin Sălăgean, care evoluează în Liga Elitelor U19, s-au impus cu 3-1, graţie “dublei” lui Chirteş (25, 27) şi a reuşitei lui Forna din finalul partidei (82), în timp ce formaţia pregătită de Daniel Sima şi Zsolt “Sisi” Szilagyi a dat lovitura în chiar ultimul minut adiţional al întâlnirii (2-1). Popa a deschis scorul pentru olteni (45), Şuveg a restabilit egalitatea imediat după pauză (49), iar cele trei puncte le-a adus Molnar, la ultima fază (90+6). Tot astăzi, într-un meci disputat la Sîntimbru, în runda a treia din Liga Elitelor U15, “U” a făcut spectacol cu CS Navobi Alba Iulia, de care a trecut cu 14-0! (4 Vînău, 2 Nistor, 2 Moraru, 2 Ferenţi, Todoran, Măciucă, Prodan, Bodea). Mâine, cu începere de la ora 12:00, se joacă LPS Bihorul Oradea – “U” (U16). 3 – este locul pe care se clasează “U” în Liga Elitelor U19 (38 de puncte) respectiv Liga Elitelor U17 (37 de puncte). Programul etapei viitoare (sâmbătă, 16 noiembrie): ASU Poli Timişoara – “U” (U19, ora 12:00) ASU Poli Timişoara – “U” (U17, ora 14:00) “U” – Alma Sibiu (U15, ora 10:00, Parcul “Babeş”)     |full_html|Juniorii noştri au obţinut, astăzi, pe terenul din incinta Bazei Sportive “Clujana”, două victorii mari împotriva celor de la Universitatea Craiova, în etapa cu numărul 18 din Liga Elitelor Under 19 şi Under 17. Elevii lui Călin Sălăgean, care evoluează în Liga Elitelor U19, s-au impus cu 3-1, graţie “dublei” lui Chirteş (25, 27) şi a reuşitei lui Forna din finalul partidei (82), în timp ce formaţia pregătită de Daniel Sima şi Zsolt “Sisi” Szilagyi a dat lovitura în chiar ultimul minut adiţional al întâlnirii (2-1). Popa a deschis scorul pentru olteni (45), Şuveg a restabilit egalitatea imediat după pauză (49), iar cele trei puncte le-a adus Molnar, la ultima fază (90+6). Tot astăzi, într-un meci disputat la Sîntimbru, în runda a treia din Liga Elitelor U15, “U” a făcut spectacol cu CS Navobi Alba Iulia, de care a trecut cu 14-0! (4 Vînău, 2 Nistor, 2 Moraru, 2 Ferenţi, Todoran, Măciucă, Prodan, Bodea). Mâine, cu începere de la ora 12:00, se joacă LPS Bihorul Oradea – “U” (U16). 3 – este locul pe care se clasează “U” în Liga Elitelor U19 (38 de puncte) respectiv Liga Elitelor U17 (37 de puncte). Programul etapei viitoare (sâmbătă, 16 noiembrie): ASU Poli Timişoara – “U” (U19, ora 12:00) ASU Poli Timişoara – “U” (U17, ora 14:00) “U” – Alma Sibiu (U15, ora 10:00, Parcul “Babeş”)