Liga Elitelor. Sezon de toamnă încheiat cu o remiză de juniorii U19

28 nov. 2020 19:00:52

Băieții antrenați de Călin Sălăgean și David Stan au încheiat anul 2020 cu un rezultat de egalitate, 1-1, partida de pe teren propriu cu Ripensia Timișoara. Oaspeții au deschis scorul după aproximativ jumătate de oră de joc. Cu câteva minute înainte de pauză, Septimiu Kolbasz a centrat din corner, iar Darius Fălcușan a reluat cu capul și a înscris pentru 1-1.

Cu acest rezultat, ”U” se menține pe poziția a doua în Liga Elitelor U19, la opt puncte în spatele celor de la AFK Csikszereda. Competiția se va relua pe 13 martie.

Marcator: Darius Fălcușan