Liga Elitelor U19. Juniorii noștri au pierdut poziția a doua

17 apr. 2021 19:38:00

Echipa de juniori U19 a Universității a fost învinsă cu 1-4 de UTA pe Stadionul „Motorul” din Arad. În partida din etapa a 17-a, micii „studenți” au deschis scorul în minutul 7. Gazdele au revenit în joc și conduceau cu 2-1 la pauză.

În a doua parte, arădenii au punctat de două ori pe contraatac și au consemnat rezultatul final al partidei.

Echipa de start: Alex Bledea, Andrei Oargă, Iustin Neacșu, Luca Podea, Rareș Uțiu, Vlad Moraru, Rareș Scocîlcă, Septimiu Kolbasz, Ioan Pop, Albert Hofman, Rareș Cucoș

Rezerve: Lorand Menyhart, Darius Deac, Antonio Marcu, Matei Moraru, Ciprian Călugăr, Mario Moroșan, David Molnar