Liga Elitelor U19. Meci dramatic cu final fericit împotriva Academiei „Gică Popescu”

21 mar. 2021 20:45:45

David Molnar a sărbătorit cu o victorie splendidă de colegii de la U19!

Juniorii Universității s-au impus cu 4-3 în fața Liga Elitelor pe terenul celor de la Academia de Fotbal „Gică Popescu”. Aflat într-o formă de zile mari, Hofman a deschis scorul la Craiova, însă gazdele au egalat rapid. Același Hofman a mai înscris două goluri, iar Luca Podea a stabilit scorul pauzei, 4-1 pentru ”U”. După pauză, cei de la Academia „Gică Popescu” au redus din diferență, însă cele două reușite au fost insuficiente pentru a reveni în joc.

Marcatori: Hofman (hat-trick), Podea

Echipa de start: Florin Bledea, Rareș Uțiu, Eduard Szabo, Luca Podea, Iustin Neacșu, Simion Pop, Rareș Scocîlcă, Vlad Moraru, Septimiu Kolbasz, Albert Hofman, Rareș Cucoș.

Rezerve: Lorand Menyhart, Andrei Oargă, Alexandru Lakatos, Darius Deac, Antonio Marcu, Mario Moroșan, David Molnar