Liga Elitelor. Victorii fără emoții pentru juniorii lui ”U”

8 oct. 2020 12:17:23

Juniorii U17 și U19 au evoluat la sfârșitul săptămânii pe terenul celor de la LPS Bihorul Oradea. Ambele echipe au învins fără gol primit și s-au instalat în fruntea clasamentelor celor două competiții.

LPS Bihorul Oradea U19 – FC Universitatea Cluj U19: 0-2

Micii „studenți” del a U19 au început tare meciul de la Oradea și au consolidat avantajul de două goluri încă din prima repriză. Reușitele alb-negrilor conduși de Călin Sălăgean și de David Stan au fost marcate de Vlad Moraru.

Echipa de start: Bledea, Ilieș, Pașcalău, Pop, Neacșu, Vînău, Scocîlcă, Hofman, Marcu, Clicoș, Moraru.

Rezerve: Menyhart, Uțiu, Szabo, Matei, Moraru, Deac, Kolbasz, Pop

LPS Bihorul Oradea U17 – FC Universitatea Cluj U17: 0-5

La U17, juniorii noștri au câștigat la scor, ei reușind să se impună cu 5-0. Băieții conduși de Dani Sima și Gigi Vînău au stabilit soarta celor trei puncta înainte de pauză, când tabela arăta 3-0. În prima repriză au înscris Raul Matioc și Raul Nistor, cu o dublă. După pauză, Nistor a bifat hat-trickul, ultimul gol al Universității fiind înscris de Tudor Neamțiu.

Echipa de start: Kis, Rațiu, Bălan, Mureșan, Fărăgău, Felecan, Matioc, Neamțiu, Nistor, Ferenți, Nistor, Oargă.

Rezerve: Țăranu, Macinică, Nistor, Pop, Mureșan, Lakatos, Resteșan, Molnar, Bumbu.

La finalul săptămânii, cele două echipe angrenate în Liga Elitelor vor evolua pe teren propriu împotriva celor de la LPS Banatul Timișoara.