Next level! Parteneriatul dintre FC Universitatea Cluj și Superbet trece la următorul nivel

Next level! Parteneriatul dintre FC Universitatea Cluj și Superbet trece la următorul nivel

14 iul. 2023 16:37:47

FC Universitatea Cluj și Superbet continuă parteneriatul început în urmă cu trei sezoane, semnând un nou contract ce se întinde până la finalul sezonului 2025/2026.

Superbet devine, astfel, partener principal al clubului nostru, aspect ce se va reflecta și în poziția logo-ului Superbet pe partea frontală a tricoului de joc.

FC Universitatea Cluj și partenerul principal Superbet vor lucra împreună pentru a crea condiții pentru performanța sportivă, pentru a pune bazele unui viitor solid și sustenabil al clubului și pentru a aduce cea mai iubită echipă din Ardeal la un nou nivel.

Vom împărtăși împreună satisfacțiile victoriilor, emoțiile derby-urilor și bucuriile golurilor, mereu cu ochii spre viitor, mereu cu gândul la “next level”.

Colaborarea dintre FC Universitatea Cluj și Superbet a început în vara anului 2020 și a reprezentat un factor important în ascensiunea clubului, în această perioadă ”U” reușind să promoveze în prima ligă la finalul sezonului 2021/2022 și să joace o finală de Cupa României la finalul sezonului 2022/2023, în care a ocupat locul 10 în Superliga.

FC Universitatea Cluj și Superbet împărtășesc un set de valori comune - performanță, inovare, responsabilitate - care se vor reflecta și în implementarea noului parteneriat.

Un punct cheie în filosofia partenerului nostru principal este implicarea în comunitate, prin diferite proiecte. Această direcție este convergentă cu rolul pe care clubul nostru și l-a asumat în comunitatea clujeană.

Directorul de marketing al Superbet, Vlastimir Vukadinović a vorbit despre prelungirea parteneriatului: „Intrăm în al patrulea an de colaborare și pe lângă faptul că este o echipă de tradiție și un important factor în comunitatea locală. ”U” este un partener foarte bun, alături de care am făcut foarte multe lucruri frumoase pentru suporteri și alături de care este o plăcere să colaborăm în continuare”.

Acesta a punctat faptul că, în decizia de a continua parteneriatul început în vara anului 2020, au contat și atmosfera de la FC Universitatea Cluj și istoria clubului.

„Compania noastra este dedicata sustinerii sportului romanesc, iar Clujul este un oras care respira sport. Extinderea contractului cu “sepcile rosii” confirma povestea sportiva de progres a echipei de la an la an”, a conchis Vlastimir Vukadinovic, Director de marketing Superbet.

Președintele Universității Cluj, Radu Constantea a declarat că semnarea parteneriatului cu Superbet este un moment imporant pentru club: „În primul rând este un pas înainte. Suntem extrem de mulțumiți de faptul că am reușit să continuăm acest parteneriat. Împreună cu Superbet ne dorim să trecem la nivelul următor. De asemenea, este foarte important că am reușit să păstrăm toți partenerii care au fost alături de noi începând din liga secundă.

Încercăm să creștem nivelul, atât din punct de vedere sportiv, cât și ca management. Ne dorim să ne consolidăm ca club, să ne dezvoltăm sănătos și să creștem în fiecare an fără a arde etapele, astfel încât să ajungem să ne atingem obiectivul, acela de a fi echipa comunității și de a fi o mândrie pentru clujeni”, a spus Radu Constantea.

Postat în Fotbal Stiri Homepage Posts De:
Costi Solovastru
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii