O viață pentru „U”!

O viață pentru „U”!

8 oct. 2016 15:00:00
  O viață pentru “U”! Nu e o exagerare, e definiția unuia dintre cei mai vechi și fideli fani ai echipei noastre. Valer Bondor, sau Nea Titi, așa cum îl cunosc suporterii, s-a îndrăgostit de Universitatea Cluj în vremuri tulburi, în timpul celui de-al Doilea Război Mondial, în perioada bejeniei, atunci când echipa noastră a jucat în refugiu, la Sibiu. Rar a pierdut, de atunci, vreun meci oficial, amical sau vreun antrenament al „studenţilor”. A văzut pe viu trei finale ale Cupei României disputate de “U”, începând cu cea din 1949, continuând cu adjudecarea unicului trofeu al echipei noastre (finala din 1965) și încheind cu episodul de anul trecut, atunci când “Șepcile Roșii” au jucat în ultimul act al competiției contra Stelei București, pe Arena Națională. Nea Titi este o carte de istorie vie a clubului nostru, iar astăzi va da, în mod simbolic, lovitura de începere a partidei cu liderul Atletic Olimpia Gherla. Foto: ucluj.ro
Postat în Stiri De:
"Blugento" Admin
Distribuie:

Acest site web utilizează Cookie-uri

Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de social media și pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, împărtășim informații despre utilizarea site-ului nostru cu partenerii noștri de socializare, publicitate și analiză, care îl pot combina cu alte informații pe care le-ați furnizat-o sau pe care le-au colectat din utilizarea serviciilor lor. Sunteți de acord cu cookie-urile noastre dacă continuați să utilizați site-ul nostru web.

Mai multe detalii