Ploaie de goluri și calificare în “semifinale”. Vulturul Real Fundătura – “U” 0-13

22 apr. 2017 15:00:00
  Pe o ploaie măruntă și rece, mai ales în repriza a doua, “studenții” au defilat la Iclod, în sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană. Cu aproape 1.500 de spectatori în spate, majoritatea fani ai echipei noastre, Brian Lemac a reușit o “dublă” în prima jumătate de oră, apoi Salcău a dus scorul la 3-0, iar Hațiegan a înscris alte două goluri până la pauză. Spectacolul “Șepcilor roșii” a continuat în partea secundă, în ciuda ploii torențiale abătute asupra comunei clujene. Manu a înscris după o acțiune solitară, nou-intratul Pintea a scuturat și el plasa celor din Fundătura, iar Salcău a dus scorul la 8-0, un minut mai târziu. “U” nu s-a oprit acolo, însă. Hațiegan l-a învins în alte două rânduri pe nefericitul Ciolomic, Pintea a izbutit, la rândul său, “dubla”, lista marcatorilor fiind completată, până a finalul partidei, de Salcău și Takacs. Antrenorul Marius Popescu a aliniat următoarea garnitură: Man (67, Rus) – Potcoavă, Abrudan (64, Telcean), Ionescu, Manu – Giurgiu (59, Păcurar), Rogozan – Takacs, Hațiegan, Salcău – Lemac (68, Pintea). Semifinalele Cupei României sunt programate în luna mai, iar finala după ultima etapă a campionatului, la începutul lunii iunie. Vulturul Real Fundătura – “U” Cluj 0-13 (0-5) Au marcat: Lemac (15, 25), Salcău (34, 72, 78), Hațiegan (35, 45, 73, 75), Pintea (71, 76), Manu (54), Takacs (90) Teren: sintetic, Iclod Spectatori: 1.500 Timp: rece, ploios Foto: Cristian Cosma / Upfoto.ro